DIAMOND SILVER*PL

FelidaeRagdoll Felidae to witryna dla miłośników kotów.
Kierowana jest zarówno do zwykłych sympatyków jak i fanatyków tych pięknych czworonogów. Serdecznie witamy i zapraszamy do lektury.
Miłośnicy Felidae z całego świata, łączmy się!

RAGDOLL FELIDAE

Magazyn Kocie Sprawy WWF Rysie
Hodowla Kotów Norweskich Leśnych TOQOT*PL

STRONA GŁÓWNA / NOWOŚCI

Konkurs WWF - Nazwij i wygraj Rysia
Kotka rasy Ragdoll

16.05.2013
Kolejna aktualizacja działu Nasze Koty - Astra z zaprzyjaźnionej hodowli Szara Eminencja*PL.Więcej...
Kotka rasy Ragdoll

16.05.2013
Aktualizacja działu Nasze Koty - Rosjanki Niebieskie z hodowli Szara Eminencja*PL.Więcej...
Kotka rasy Ragdoll

03.03.2013
Aktualnie trwa promocja na sterylizację zwierząt. Zapraszamy!Więcej...
Ragdol Ragdol kot

Ragdoll w języku angielskim oznacza (dosłownie) "laleczkę szmacianą". Nie bez powodu, gdyż koty należące do tej wspaniałej, elitarnej rasy są bardzo miłe w dotyku i niezwykle przyjacielskie. Na każdym kroku sprawiają wrażenie owej szmacianej lalki, którą można bez przeszkód brać na ręce i miętosić.
Potrzebują wiele uwagi człowieka i całkiem sporo czasu na zabawę. Jeśli im ją zapewnimy, stają się bezwzględnie oddanymi, kochającymi towarzyszami na całe życie.

Serdecznie zapraszamy!


xsx - View my most interesting photos on Flickriver

KOTY

Wszystkie koty mają swoje korzenie związane z wspólnym przodkiem Miacidae, czyli drapieżnikiem pierwotnym. Bezpośrednio od Miacidae pochodzą także jedne z głównych przodków naszych domowych wojowników - Koty Szablozębne. Z niewyjaśnionych przyczyn wymarły one całkowicie już przed 1,8mln lat. Ciekawostką jest, że te potężne istoty pojawiły się na kuli ziemskiej i zaraz wyginęły, podczas gdy "zwykłe" koty ulegały nadal ewolucji aż do swojej głównej formy FELIDAE. Obecnie na naszej planecie żyje kilku tuzinów gatunków kotowatych. Na podstawie pewnych cech anatomicznych i postawy ciała wyróżnia się koty duże - lwa, tygrysa, panterę i jaguara oraz pozostałe gatunki, które określa się jako koty małe (wyjątek stanowi gepard - Acinonyx Jubatus - zajmujący oddzielne miejsce wśród rodziny FELIDAE).