DIAMOND SILVER*PL

FelidaeRagdoll Felidae to witryna dla miłośników kotów.
Kierowana jest zarówno do zwykłych sympatyków jak i fanatyków tych pięknych czworonogów. Serdecznie witamy i zapraszamy do lektury.
Miłośnicy Felidae z całego świata, łączmy się!

RAGDOLL FELIDAE

Sklep komputerowy KRIS Ragdoll Felidae Button

C-FELICITAS BORUSJA*PL

Felicitas jest moją wizytówką, najlepszą przyjaciółką i podporą w trudnych chwilach. Bardzo inteligentna - zawsze wie, czego chce i zazwyczaj to dostaje, mimo iż nie jestem osobą łatwą we współżyciu i nie ulegam łatwo. Kotka bardzo lubi komputer (szczególnie gapić się z uporem maniaka na wskaźnik myszki) oraz TV. Jest to po prostu „nowoczesny” kot. Moja osobista obrończyni przed szczurami (…)


C-Felicitas Borusja*PL

C-FELICITAS BORUSJA*PL


Rasa: Rosyjski Niebieski

Płeć: Kotka

Ojciec: KREZUS Puma*PL

Matka: HERA Maskotka Carów*PL

Urodzona: 18.01.2009 r.

Hodowla: Borusja*PL

Miejsce Zamieszkania: Kamieniec Ząbkowicki

Kraj: Polska

Opiekun: Sławomir Lipiecki


O mnie


Jaka jestem

Czołem! Nazywam się Felicitas. Moje imię zawdzięczam jednej z bohaterek powieści Akifa Pirincci pt. "Francis Felidae". Urodziłam się w hodowli Borusja*PL u Pani Bożeny Janosz nieopodal Katowic, jednak mój prawdziwy dom jest w Kamieńcu Ząbkowickim u boku mojego opiekuna, Sławka Lipieckiego. W nowym miejscu zaaklimatyzowałam się w trybie geometrycznym - cisza, spokój, duża przestrzeń użytkowa i pełno "bajerów" do zabawy. Czego chcieć więcej? Od samego początku Sławek dbał o rozwój mojej kondycji fizycznej i po dziś dzień trenuje mnie w sztukach łowieckich i taktyce, oczywiście poprzez całe serie różnego rodzaju wyczerpujących zabaw. Gdy trochę podrosłam, stałam się dla mojego drogiego opiekuna trochę zbyt ruchliwa i biednemu człowieczkowi zaczęło brakować kondycji na wieczne gonitwy ze mną. No i stało się - facet sprawił mi koleżankę, kotkę rasy mieszanej o wdzięcznym imieniu Marie. Bardzo przypadłyśmy sobie do gustu i zostałyśmy przyjaciółkami na śmierć i życie. Co prawda obecnie dbam o to, by Marie znała swoje drugie miejsce w szeregu, jednak nigdy nie przestałam jej lubić. Ona jest po prostu za słaba, by dorównać mi w moich ćwiczeniach i zabawie w polowanie. Tym niemniej czas spędzany razem uważam zawsze za bardzo udany. W wolnych chwilach (czyt. w przerwach na drzemkę lub TV) ganiam za różnego rodzaju wiernymi replikami myszy i szczurów, ćwiczę skoki i wspinaczkę na specjalnym drzewku-drapaku, a czasami biegam jak szalona po całym domu tylko po to, by rozruszać mięśnie, podtrzymując tym samym szczytową formę. Moje motto życiowe brzmi: "w zdrowym ciele, zdrowy duch"! Oczywiście ów "duch" wymaga czasem dłuższej drzemki i - zdaniem Sławka - nie sposób mnie wówczas w żaden sposób obudzić. Potrafię także robić psikusy, jak choćby chować się w szafach tudzież włączać pilotem TV w środku nocy. Ot, taki ze mnie niebieski szaleniec (...)


Ulubione jedzenie
FELIX z dzikiem i Royal Canin "Dla wybrednych"


Ulubiona zabawka

Replika szczura w skali 1:1


Nie lubię
Psów i szczurów


Ulubione zajęcia
Oglądanie burzy za oknem i rozrywanie na kawałki szczura-zabawki w skali 1:1


Co czyni mnie specjalnym

Cała nasza rasa jest wyjątkowa. W końcu należymy do łowieckiej, morskiej elity Felidae! Można pisać niestworzone bajki o naszej wyimaginowanej łagodności tudzież braku agresji, ale nikt poważny się na to nie nabierze - jesteśmy urodzonymi wojownikami i zabójcami. Co prawda nasz stosunek do dobrych ludzi jest raczej bardzo przyjazny lub w najgorszym wypadku obojętny, ale wszelkie zwierzęta od myszy po psa nie mogą czuć się bezpieczne, gdy w pobliżu jest kot Rosyjski Niebieski. Ilość i jakość podawanego mi "za piękne oczy" pokarmu nie ma znaczenia, bo i tak jak tylko dorwę w moje łapki mysz lub szczura, to rozerwę na strzępy, a psu nos poharatam tak, że zapamięta sobie na całe życie by omijać nas koty szerokim łukiem. Co na tle innych kotów mojej rasy czyni mnie wyjątkową? Sama nie wiem. Może to, że toleruję głośny heavy metal mojego opiekuna i że bardzo lubię oglądać pioruny podczas burzy? A może po prostu to, że dla mojego opiekuna zmieniłam swój dobowy rytm życia - sypiam w nocy, poluję za dnia? Jestem jaka jestem i o ile nikt ze mną nie będzie zadzierał, to będzie dobrze (...)


Fotografie

 

C-Felicitas Borusja*PL

C-sFelicitas Borusja*PL

C-Felicitas Borusja*PL

C-Felicitas Borusja*PL

C-Felicitas Borusja*PL

C-Felicitas Borusja*PL

C-Felicitas Borusja*PL

C-Felicitas Borusja*PL

C-Felicitas Borusja*PL

C-Felicitas Borusja*PL

C-Felicitas Borusja*PL

C-Felicitas Borusja*PL